קרוהן – מבוקר פלסבו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

תגובה קלינית בקרב חולים במחלת קרוהן: מחקר פרוספקטיבי מבוקר פלסבו


Clinical Gastroenterology & Hepatology 2013

ד"ר תמנע נפתלי1, ליהי בר-לב שליידר2, איריס דותן3, אפרים לנסקי4, פביאנה בנימינוב1, פרד מ. קוניקוף1

1 המכון לגסטרואנטרולוגיה ומחלות הכבד, מרכז רפואי מאיר, כפר סבא בשיתוף פעולה עם הפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר, אוניברסיטת תל אביב, רמת אביב, ישראל; 2תיקון עולם לקידום קנאביס רפואי, תל אביב; 3המכון למחלות דרכי העיכול והכבד, המרכז הרפואי ת”א ע”ש סוראסקי, תל אביב; 4 מעבדה במכון לחקר האבולוציה, אוניברסיטת חיפה, חיפה, ישראל.

ד"ר נפתלי וצוות חוקרים עשו שימוש בזן ארז של תיקון עולם כדי לייצר תוצאות דרמטיות במחקר ראשון מסוגו בעולם; מחקר אקראי, כפול סמיות, מבוקר פלסבו. 45% מהחולים הגיעו לרמיסיה מוחלטת ו-90% דיווחו על הפחתה משמעותית של תסמיני מחלת קרוהן ללא תופעות לוואי משמעותיות.

חומרת המחלה נמדדה ע"י סולם מתוקף ומהימן לבדיקת חומרת המחלה (Crohn's Disease Activity Index-CDAI) שנקבע ע"י פרמטרים כמו כאבים, דם בצואה, מספר יציאות, אופי יציאות וכו', ככל שהציון גבוה יותר כך המחלה חמורה יותר. למחקר גויסו רק מטופלים עם דרגת מחלה בינונית ומעלה (CDAI של 200 נקודות ומעלה).

אוכלוסיית המחקר: 21 חולי קרוהן (13 גברים, גיל ממוצע 40).

מוצר מחקר: גליליות ארז.

תוצאות:

• אף מטופל לא הפסיק טיפול במהלך 8 שבועות המעקב.

שיפור כללי –  הפוגה מלאה (ציון של 150 נקודות ומטה ב-CDAI) הושגה על ידי 5 מתוך 11 נבדקים בקבוצת הקנאביס (45%) ו-1 מתוך 10 בקבוצת הפלצבו (10%).

• תגובה קלינית (שנחשבת כירידה בציון ה-CDAI של מעל 100 נקודות) נצפתה בקרב 10 מתוך 11 נבדקים בקבוצת הקנאביס (90.9%); ירדו מממוצע של 330 לממוצע של 152. תגובה קלינית בקרב קבוצת הביקורת נראתה אצל 4 מתוך 10 נבדקים (40.0%); הציון הממוצע של קבוצת הביקורת היה 373 והשתפר ל-306. חשוב לציין שציון CDAI של 306 ומעלה מעיד על מחלה מאוד פעילה.

ירידה בצריכת תרופות – שלושה חולים בקבוצת הקנאביס נגמלו מתלות בסטרואידים.

שיפור מובהק בתיאבון ובשינה – נבדקים שקיבלו קנאביס דיווחו על שיפור מובהק בתיאבון ובשינה לעומת מטופלי הפלסבו.

• לא נצפו תופעות לוואי משמעותיות.

המחקר המלא

עשית כבר לייק לעמוד הפייסבוק שלנו?

שאלות נפוצות קשורות

הזמנת מוצרי תיקון עולם

אנחנו גאים להוביל את המהפכה המודרנית לטיפול בקנאביס ברחבי

מידע קשור

קנאביס רפואי להפרעות מוטוריות בינוניות עד חמורות אצל ילדים Journal of Child Neurology, 2018 סטפני ליבזון1, ליהי בר-לב שליידר 2, נעמה סבן2, לודה לויט2, יוליה

בטיחות ויעילות של קנאביס רפואי בפיברומיאלגיה Journal of Clinical Medicine, 2019 יפתח שגיא1,2,ליהי בר-לב שליידר2,3, מחמוד אבו-שקרה4, ויקטור נובק2 1 המכון לריאומטולוגיה, מרכז רפואי רבין,פתח

מחקר קנאביס רפואי במרכז יחיד עם חולים בתסמונת טורט Parkinsonism and Related Disorders, 2018 אבנר טלר1, שירה ארד1, ליהי בר-לב שליידר4, יהודית כנעני1,טלי טייכמן1, ניר

שומרים על הרצף הטיפולי

מלאי זמין.
הנחות קבועות.

הצטרפו עכשיו למועדון החברים שלנו וקבלו הנחות מיוחדות כבר ברכישה הראשונה!